Zmarł Wojciech WaldowskiW wieku 67 lat we wtorek zmarł Wojciech Waldowski, były prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego i wielokrotny drużynowy mistrz kraju w barwach AZS Gliwice - poinformował PZTS na stronie internetowej.


Pochodzący z Wrocławia, a od wielu lat związany ze Śląskiem Waldowski był zawodnikiem grającym w ekstraklasie w AZS Gliwice - dołączył do zespołu po studiach na Politechnice Śląskiej, a później trenerem tego klubu (1985-1994). Był w kadrze narodowej juniorów. Z tenisem stołowym związany niemal całe życie, dwukrotnie pełnił funkcję szefa PZTS.


Pod koniec lat 70. zdobywał mistrzostwo Polski w składzie razem ze Stefanem Dryszelem, Witoldem Woźnicą i Markiem Skibińskim. Później nastąpiła era AZS Gdańsk, a śląski zespół odzyskał prymat po dekadzie. Waldowski był już trenerem, z kolei dalej w ekipie z Gliwic grał Dryszel, zaś obok niego: Piotr Molenda, Norbert Mnich i Mirosław Pierończyk.


Jeszcze w połowie marca Waldowski uczestniczył w Grand Prix Polski Weteranów w Gliwicach, gdzie zajął drugie miejsce w stawce 23 zawodników w kategorii 65-69 lat.Łącząc się w żałobie i smutku po śmierci Pana Wojciecha kondolencje i wyrazy współczucia składa Zarząd i członkowie Klubu Tenisa Stołowego Gliwice.

178 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie