Wielka Czwórka KTS Gliwice

Rozegrany w 25 września 2021 roku dla zawodników Klubu tenisa Stołowego nie był turniejem dobrym , lecz rewelacyjnym!


Zawodnicy naszego klubu w kategorii juniora nie dali szans przeciwnikom i w czwórkę dosłownie "zatkali" możliwość wejścia do półfinału zawodnikom innych klubów.


Na półtorej godziny przed końcem turnieju trener Jan Ciepiał stał się "bezrobotny", gdyż nie wypadało mu couchować jednemu z zawodników klubu przeciwko klubowemu koledze i mógł jedynie biernie obserwować wyczyny swoich podopiecznych.


A było na co popatrzeć. Szczególne brawa za wytrzymane nerwowe końcówki oraz umiejętność gry pod presją należą sę Piotrkowi Ostachowskiemu, którego zobaczymy w Turnieju Głównym 1. Grand Prix Polski Juniorów.


2 miejsce zajął po dobrzej grze Filip Rułka, 3 Krzysztof Gumiński, a tuż za podium znalazł się "ostro nagrzany na zwycięstwa" Miłosz Piecowski.W kategorii juniorek wyróżniły się Oliwia Gąsior i Maria Toborek. Dziewczyny zrozumiały, jak ważnym elementem jest otwarcie rotacyjnym topspinem i co w kobiecym tensie oznacza różnorodność zagrać i chociaż nie udało się wskoczyć na pudło, to wyniki i zmiany w sposobie myślenia i podejścia do treningu napawają optymizmem.


Reszta naszych zawodników zdobyła punkty i cenne doświadczenie, mamy nadzieje, że będzie to zasiane ziarno, które w przyszłości przyniesie plon obfity.


Zapraszamy również do zapoznania się z transmisją z zawodów:
Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie ŚLZTS

310 wyświetlenia0 komentarz