Ważne zwycięstwo w II - lidze kobiet !W terminie 21.10.2022 r. drużyna drugiej ligi kobiet KTS II Gliwice podjęła we własnej hali zespół UKTS Sokół Orzesze. Gospodarze wystąpili w składzie: Julia Kaczmarczyk, Marta Myśliwiec, Ania Studnicka, Małgosia Pietek. Drużynę gości reprezentowały: Karolina Januś, Martyna Radzik, Justyna Czyrnia, Aleksandra Kałuża. Mecz kouczowali obu drużynom Marcin Bodnar oraz Wacław Suchecki. Podopieczne Marcina Bodnara miały twardy orzech do zgryzienia. Niektóre rywalki z Orzesza to medalistki Mistrzostw Śląska różnych kategorii wiekowych. Karolina Januś posiada w swej kolekcji medal Mistrzostw Polski. Mecz zaczął się od górnego c i im dalej w las, tym bardziej atmosfera gęstniała. Czym byłby sport bez takich emocji?


Julka Kaczmarczyk wygrała z Karoliną Januś. Zagrała z dużą rutyną przeciwko doświadczonej rywalce. Julka grała pewnie wykorzystując atuty. Bekhendem topspinem władała niczym orężem. Julka wywalczyła w trakcie meczu komplet punktów wygrywając wszystkie pojedynki – dwa single oraz debel.


Ze świetnej strony pokazała się też Marta Myśliwiec, gromadząc półtorej punktu w ofensywnym stylu. Marta wywierała presję na rywalkach kreując ataki bekhendem topspinem…


Kolejne udane spotkanie rozegrała Ania Studnicka. Utrzymywała koncentrację, atakowała jakościowym forhendem topspinem i potrafiła dostosować się do zmian…


Cenny punkt do kolekcji zwycięstw dorzuciła Gosia Pietek wygrywając pierwszy raz w drugiej lidze. Trener Marcin Bodnar powiedział po meczu, że Gosia to zawodniczka, która nie przestaje zaskakiwać w grze i sposobie bycia. Gosia potrafiła bezwzględnie wcielać rady taktyczne w grze właściwej. To trudna ale potrzebna umiejętność w trakcie zmagań ligowych.


Dziewczyny z drużyny KTS II Gliwice wygrały trzecie spotkanie z rzędu. Trener Marcin Bodnar po meczu powiedział, że ważne by drużyna miała to coś a Ta Drużyna zaczyna to coś mieć! Ważne też, by dziewczyny wspierały się i to się dzieje na naszych oczach i nie tylko ze strony dziewczyn ale także ich rodziców. Cały sektor wspiera dziewczyny, bo sektor i sztab szkoleniowy stanowią drużynę a to pomaga w rozwoju i zwyciężaniu….


Gratuluję Szkoleniowcowi Marcinowi Bodnarowi i Drużynie KTS II Gliwice kolejnego zwycięstwa!


Jan Ciepiał Trener Koordynator KTS Gliwice


Szczegółowe wyniki spotkania106 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie