Szczęśliwe Mistrzostwa KTS GliwiceCentrum Sportowo-Kulturalne "Łabędź" w ostatni weekend było szczęśliwą halą dla zawodniczek i zawodników Klubu Tenisa Stołowego Gliwice. Po wygranym 8:2 barażu o utrzymanie w 1 lidze kobiet , któremu poświęcimy osoby wpis i 3 miejscu Michała Durdy na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików przyszedł czas na Indywidualne Mistrzostwa Śląska Seniorek i Seniorów.W tegorocznej edycji tej imprezy nie zabrakło powodów do radości oraz kilku niespodzianek. Największą z nich sprawił Prezes Dariusz Steuer , który ujarzmiając " impulsywny charakterek" Dominiki Gilewskiej dojechał razem z nią aż na podium, zdobywając brązowy medal w grze mieszanej. Z kolei tam gdzie na zadziałała by czysta siła, pomogła czysta miłość, dzięki, której nasi przyszli nowożeńcy Agata Ciesielska i Jakub Masłowski również stanęli na najniższym stopniu podium.


Korzystając z okazji naszym nowożeńcom życzymy jeszcze wielu wspólnych zwycięstw i wszystkiego dobrego na nowej drodze życia :).


Koniec końców jak na Polski Patriarchat przystało kobiety stały na podium, a mężczyźni pod nimi, co widać na załączonym zdjęciu :).


W grze mieszanej chemia była również w duecie Grzegorza Felkela i Klaudii Franaszczuk (MKS Skarbek Tarnowskie Góry), którzy dopiero w finale ulegli parze Natalia Szymczyk (MKS Skarbek Tarnowskie-Góry) i Jakubowi Stecyszynowi (TTS Polonia Bytom) zdobywając srebrne medale w grze mieszanej.Nasze zawodniczki miały też swoje 5 minut w grze podwójnej. Anna Rusin i Dominika Gilewska wyeliminowały z turnieju tegoroczne pogromczynie sióstr Węgrzyn Klaudię Franaszczuk i Julię Tomecką , zdobywając tym samym brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Śląska w grze podwójnej.Efekty przyniosła również szorstka męska przyjaźń Grzegorza Felkela i Jakuba Masłowskiego, którzy po konsekwentnej i skutecznej grze zajęli 2 miejsce w grze podwójnej.

Mimo, że w tegorocznej edycji zawodów świętowaliśmy medale w grze podwójnej i mieszanej, to na pochwałę zasługuje gra Krzysztofa Gumińskiego, który pokonał w turnieju bardziej doświadczonego klubowego kolegę Grzegorza Felkela.


Łącznie zawodnicy klubu KTS Gliwice zdobyli 9 medali, najwięcej ze wszystkich startujących w zawodach klubów.


Niektóre ze spotkań naszych zawodników oraz fotogalerię zdjęć z zawodów możecie obejrzeć poniżej->


278 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie