Sukcesy KTS Gliwice w Kraju i Województwie :)

Przyszedł czas na garść statystyk. Nasz młody, zaledwie kliku letni Klub już teraz dobrze prezentuje się na arenie ogólnokrajowej i wojewódzkiej. Zobaczcie jak blisko (lub daleko nam do ogólnopolskiego i wojewódzkiego Lidera :).Na arenie ogólnopolskiej w KLASYFIKACJI KLUBOWEJ W RAMACH WSPÓŁZAWODNICTWA POLSKIEGO ZWIĄZKU TENISA STOŁOWEGO nasz klub uplasował się na wysokim 12. miejscu zdobywając 10837 punktów.


Zwycięzcą w tej kategorii został zespół POLITECHNIKA Rzeszów z województwa Podkarpackiego, który zgromadził 20538 punktów. W województwie ustąpiliśmy jedynie dobrym znajomym z MKS Skarbek Tarnowskie Góry, którzy uplasowali się na miejsce 8. Rankingu z sumą 14177 punktów.


Całkiem nieźle nasz klub wypadł również we współzawodnictwie sportowym Ministerstwa Sportu. Z wynikiem 57.33 zajęliśmy 18. miejsce na ponad 200 klubów biorących udział we współzawodnictwie w skali całego Kraju.


Liderem w tym względzie jest klub sportowy KU AZS UE Wrocław, który uzyskał świetny wynik 211.50 punktów, tymczasem największymi rywalami w tej konkurencji na arenie wojewódzkiej są JKTS Jastrzębie Zdrój, które zajęło miejsce 9. z dorobkiem 119.25 i ponownie MKS Skarbek Tarnowskie Góry, który zdobywając 131.83 zajął dobrą 6 lokatę.


A jak rzecz się ma na arenie wojewódzkiej?


Również bardzo dobrze. W klasyfikacji złotych klub nasze stowarzyszenie znalazło się w 10 nagrodzonych klubów zajmując 2 miejsce. Przegraliśmy jedynie z naszym nemezis z Tarnowskich Gór.


Podobnie stało się w kategorii Seniorskiej, gdzie również zajęliśmy drugie miejsce przegrywając z zespołem MKS Skarbek Tarnowskie Góry oraz w kategorii łącznej -( co za niespodzianka). Warto dodać , że w dwóch ostatnich kategoriach nasz klub zdecydowanie przegonił kluby Ekstraligi Kobiet i Mężczyzn, TTS Polonię Bytom i Bebetto AZS UJD Częstochowę.Dobre wyniki napawają nas dumą, ale wciąż wierzymy i dostrzegamy potrzebę rozwoju i tego, że może, a nawet powinno być jeszcze lepiej. Dlatego od sezonu 2021/2022 ruszamy z nowym programem szkolenia dzieci i młodzieży w ramach spójnej oraz zintegrowanej grupy profesjonalnej.Będziemy się starali maksymalizować nabory najmłodszych zawodniczek i zawodników w ramach współpracy w programie pingpongowe marzenia. Dołączcie do naszego klubu już we wrześniu 2021!


Mówi się, że statystyki to nudziarstwo, a te jakoś tak przyjemnie się czytało:)Nasze działania w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży wspierają: # Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego - Wojewódzki Program Klub, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu - Ogólnopolska Edycja "Program Klub" , Miasto Gliwice, Gmina Rudziniec oraz Program Pingpongowe Marzenia.

172 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie