Sukces w spotkaniu z Frysztakiem!

Centrum Sportowo-Kulturalne "Łabędź" w ostatnich latach wręcz żyje tenisem stołowym

Są takie spotkania, w których pełna koncentracja jest koniecznością od samego początku, a chwila słabości może spowodować straty nie do odrobienia. W taki właśnie sposób prezentowało się spotkanie naszego zespołu z GMKS Strzelec Frysztak. Po zwycięskim spotkaniu we Frysztaku liczyliśmy przynajmniej na powtórzenie dobrego rezultatu, jednak zdawaliśmy sobie sprawę, że zwycięstwo nie przyjdzie nam łatwo.


Impuls do zwycięstwa po pierwszym pojedynku przesłał Jarosław Tomicki

Koncentracja zawodników była widoczna, a impuls do zwycięstwa dał w pierwszym spotkaniu Jarosław Tomicki, który pewnie rozprawił się z Piotrem Zdzienickim 3:1.

W ślady "Atoma" poszedł Karol Szotek, który 3:0 rozprawił się z Krzysztofem Niemcem.W sobotę Karol Szotek zafundował kibicom niezłe widowsiko

Prawdziwym bohaterem sobotniego spotkania okazał się Grzegorz Felkel. Ostatnia "nadzieja białych" gliwickiej drużyny weszła bez mydła gwiazdę gości chińczyka Wang Yimu nic sobie nie robiąc z presji z gry z zawodnikiem z Państwa Środka. Wynik 3:0 11:9, 11:3, 11:3 mówi sam za siebie i nie wymaga większego komentarza :).


Grzegorz Felkel nieźle "spakował" Azjatę

Pokonanie Wang Yimu nie było jednak największym osiągnięciem Grześka Felkela w meczu z Frysztakiem. Po zwycięstwie Jarosława Tomickiego z Kamilem Zdzienickim i wygraniu debla przez parę Tomicki Szotek oraz przegranymi w pozostałych partiach pojedynek Felkel vs Wiśniewski miał zdecydować o tym czy spotkanie zremisujemy czy wygramy.Kibicie dopisali - jak zwykle , co bardzo nas cieszy:) - publiczność to nasz 5 zawodnik

Czy Grzegorz wytrzymał presję ? Jak najbardziej - nie było szybkich, ryzykownych bekhendów i trafiania kantem, wymiany były dłuższe, ale przemyślane i skuteczne. Czasem trzeba grać jak reprezentacja Niemiec , nie aż tak widowiskowo, za to bezkompromisowo, dojrzale i śmiertelnie skutecznie.


Zwycięstwo z Karolem Wiśniewski dla kibiców stało się swoistą wisienką na torcie, przechylającą szalę zwycięstwa na korzyść KTS-u , który cały czas pozostaje w walce o 'pudło" 1 -ligi!


Jeżeli spotkania nie widzieliście to nic straconego, relację można zobaczyć poniżej:Ps. Wiecie , że na zbliżających się Mistrzostwach Polski Seniorek i Seniorów z pewnością zobaczymy przynajmniej 3 osoby - Jarosława Tomickiego, Grzegorza Felkel oraz Angelikę Janik - Mistrzostwa startują już 1 Marca 2020 roku, a pozostali nasi zawodnicy zawalczą o ostatnia możliwość wystąpienia w tym turnieju w nadchodzącą niedzielę w Sosnowcu!


Trzymajcie kciuki!,

16 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie