Spotkaj się z Mistrzem w twojej szkole

W dniu 30 Listopada 2020 r. młodzi zawodnicy klubu Tenisa Stołowego Gliwice oraz uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących 2 mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu.W ramach Programu dofinansowanego przez Ministerstwo Sportu oraz wspieranego przez Polski Związek Tenisa Stołowego Klub Tenisa Stołowego w Gliwicach zorganizował pokaz tenisa stołowego , w którym uczniowie oraz młodzi adepci tenisa stołowego mogli przyswoić podstawowe zagrania w profesjonalnym tenisie stołowym , a także zobaczyć, że pingpong to nie tylko sposób na utrzymanie dobrej kondycji fizycznej, ale ( lub :) przede wszysktim dobra zabawa.

W pierwszej części spotkania z młodzieżą odbył się pokaz tenisa stołowego komentowany przez Jakuba Masłowskiego , trenera kadry Śląska Młodzików i Juniorów. Elementy prezentowali zawodnicy 1 ligi mężczyzn i kobiet grający w klubie KTS Gliwice pod przewodnictwem multimedalisty Mistrzostw Polski Jarosława Tomickiego.

Po zakończeniu pokazu młodzi adepci tenisa stołowego mogli spróbować swoich sił w praktyce , grając z zawodnikami I ligi Mężczyzn i sprawdzić jak zaawansowanych technicznie sportem jest tenis stołowy. Nie był to jednak koniec zmagań....


<