Relacja z 1. grand Prix Polski Kadetów

Podsumowanie Grand Prix Polski Kadetów


W dniach 8-10 października odbyły się w Krakowie zawody z cyklu Grand Prix Polski Kadetów. Weekendowy turniej główny poprzedziła faza piątkowych eliminacji. W piątek barwy KTS Gliwice reprezentowali trzej zawodnicy i dwie zawodniczki. Marta Myśliwiec oraz Julka Kaczmarczyk i bracia Wiktor oraz Oskar Paruch. Stawkę zamykał Oskar Sokołowski. Wiktor jest młodzikiem więc uczestniczył w turnieju, aby zdobywać doświadczenie. Zakończył kwalifikację w grupie na miejscu 2. Grupy były trzyosobowe i tylko triumfator uzyskiwał prawo awansu do turnieju pucharowego, który miał na celu wyłonienie finałowej szesnastki z prawem startu w turnieju głównym. Oskarowi Paruchowi nie udała się ta trudna sztuka, lecz walczył do ostatniej kropli potu, między innymi, tocząc bój z wymagającym przeciwnikiem, który grał czopem. Do końca meczu ważyły się losy pojedynku na szali obu zawodników, jednak namysł taktyczny przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Oskara. Świetne spotkania w fazie grupowej rozegrały Julka i Marta. Dziewczyny wygrały swoje grupy odpadając tuż przed ‘’metą’’ w decydujących o awansie do turnieju głównego pojedynkach w pięciosetowych wyrównanych meczach. Mecz Julki był widowiskowy i przypominał pingpongowy dreszczowiec. Niestety bez happy endu. Oskar Sokołowski triumfował zarówno w grupie jak i w turnieju pucharowym wygrywając dwa pojedynki z silnymi przeciwnikami. Te zwycięstwa dały mu przepustkę do turnieju głównego.


Turniej główny składa się z dwóch faz. Zmagań grupowych i pucharowych. Finaliści czteroosobowych grup uzyskali prawo awansu do turnieju limitowanego. Trzydziestu dwóch graczy uzyskuje limit premiowany brakiem startu w eliminacjach do kolejnego turnieju GPPK. Marysia Toborek trafiła na bardzo silną grupę. Wygrała dwie partie. Mimo to nie awansowała do finałowej trzydziestki dwójki przegrywając stosunkiem setów eliminacje. Oliwka Gąsior przeszła pomyślnie eliminacje grupowe wygrywając starcie z silną przeciwniczką posługującą się czopami. Przed spotkaniem Oliwia miała ujemny bilans meczowy z tą zawodniczką. Zimna krew i konsekwencja taktyczna ujawniły spore możliwości, które tkwią w tej młodej zawodniczce. Oliwka zakończyła eliminacje w przedziale miejsc 17-24 a Marysia 33-40. Dziewczyny wygrały partie o przedział miejsc.


Oskar Sokołowski wraca krok po kroku do formy po wielomiesięcznej kontuzji. Wygranie kwalifikacji do turnieju ogólnopolskiego to spory sukces tego zawodnika zważywszy, że borykał się z problemami zdrowotnymi w minionym sezonie. Oskar grał bardzo ambitnie wylewając siódme poty. Sam start w GPP to powód do dumy. Turnieje ogólnopolskie to zawody elitarne, które poprzedzają karkołomne eliminacje.


Oliwier Sokołowski awansował z grupy dzieląc ją z triumfatorem turnieju. W meczu o szesnastkę stoczył wyrównany a co najważniejsze jakościowy pojedynek z bardzo mocnym przeciwnikiem. Losy meczu ważyły się ‘’na stanach’’. Oliwier ciężko pracuje i krok po kroku rozwija swoje umiejętności. Limit do turnieju GPPK jest kolejnym krokiem na mapie jego sukcesów.


Załodze KTS Gliwice bardzo pomógł doping ekipy klubowej. Marcin Bodnar, Staszek Marcin i Dawid Gala specjalnie przyjechali do Krakowa na turniej, aby wspierać zawodniczki i zawodników KTS. Niosły się oklaski z trybun, które uskrzydlały graczy. Także rodzice z KTS wspierali swoje dzieci gorącymi brawami. Trudno przecenić takie wsparcie. Wielkie dzięki Wam wszystkim!


Tytułem podsumowania warto zaznaczyć, że proces szkolenia dzieli się w zależności od kontekstu na fazy: Train To Train oraz Train To Perform. Innych sprawności wymaga od zawodników i szkoleniowców udział w treningu oraz w zawodach. Nie jest najistotniejsze, by wygrywać za wszelką cenę w kategorii kadetów ale by przyswajać umiejętności turniejowe, które zaowocują w przyszłości… Całej ekipie KTS Gliwice dziękuję za olbrzymie zaangażowanie i postawę. Wygrywaliśmy i przegrywaliśmy ale nikt nie ‘’sprzedał skóry’’ tanio.


Jan Ciepiał koordynator KTS Gliwice
Wyniki

117 wyświetlenia0 komentarz