Przełamujący remis w 1 - lidze kobiet


Start w rozgrywkach ligowych w roli beniaminka z założenia prosty nie jest. Rywalizację rozpoczyna się z drużynami lepszymi, z którymi łatwiej o porażkę, a w konsekwencji o demotywację przed kolejnymi spotkaniami. Przed podobnym wyzwaniem stanęła nasza debiutująca w 1 - lidze drużyna Pań. Po porażkach z dobrze dysponowanymi zespołami m.in. z Rzeszowa i Mistrzyniami Polski Juniorek z Tarnowskich Gór przyszedł czas na równie wymagający pojedynek z KS Bronowianką I Kraków.I mimo, że przeciwnik w składzie z doświadczoną Karoliną Pęk i ambitną Iloną Sztwiertnią na papierze wydawał się mocniejszy, to w praktyce mógł przez zawodniczki z Krakowa nawet zostać przegrany.Duży w tym sukces nowego nabytku KTS Gliwice Natalii Gąsior, która jako jedyna wygrała dwa pojedynki singlowe, pokonując 3:1 Faustynę Cieślik oraz 3:0 Annę Zając. Natalia stworzyła również dobrze zgranego debla z Dominiką Gilewską, niestety dziewczyny uległy w piątym secie parze Faustyna Cieślik / Karolina Pęk.


Konsekwentną i ambitną grą przez wszystkie dotychczasowe spotkania cechuje się Patrycja Szabat, która cierpliwie i konsekwentnie ogrywa wszystkie przeciwniczki, które są w jej zasięgu - tym razem na jej koncie znalazła się Natalia Gajewska, zawodniczka, która przed przejściem do "Bronowianki" reprezentowała , wtedy jeszcze 2 -ligową drużynę KTS-u Gliwice.


Z kolei dopasowanie stylowe z Dominiką Banaś sprawia, że dziewczyny tworzą naprawdę zgranego debla, który w tym meczu nie dał szans Ilonie Sztwiertni i Natalii Gajewskiej , wygrywając 3:1.
Punkt niezwykle istotny, bo na wagę remisu zdobyła Dominika Gilewska, dla której mecz z Bronowianką wydaje się być swoistym przełamaniem złej pasji. Skoncentrowana i wspierana przez drużynę Dominika w ostatniej grze singlowej pokonała Ilonę Sztwiertnię, tym samym sprawiając, że zespół z Gliwic zyskał 1, ale za to niezwykle cenny punkt w rozgrywkach 1 ligi Kobiet i przesunął się na 8 miejsce w tabeli, tym samym oddalając się od miejsca zagrożonego spadkiem z rozgrywek ogólnopolskich.


Kto spotkania nie widział na żywo może je zobaczyć poniżej, jednocześnie zachęcamy do zasubskrybowania naszego nowo utworzonego kanału youtube - dzięki temu nie przegapicie żadnego ze spotkań naszych 1-ligowych drużyn :)A już za tydzień nasze Panie czekają derby Śląska z RKS Cukrownik Chybie.


Trzymajcie za nie kciuki.


Z aktualną sytuacją w tabeli 1 - ligi zapoznacie się na stronie PZTS.


Fotorelacja z zawodów:75 wyświetleń0 komentarzy