Potrójne podium dla KTS Gliwice

Zawodnicy i zawodniczki w kategorii wiekowej juniorka od początku istnienia naszego klubu zdobywają liczne sukcesy na arenie wojewódzkiej i rywalizują w zawodach rangi ogólnopolskiej. Nie inaczej było na 2. Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Juniorek i Juniorów w Jastrzębiu-Zdroju, na którym nasi zawodnicy 3 krotnie stawali na podium zawodów.


Gąsior Team


W kategorii juniorek dało się poczuć tego dnia rodzinne klimaty. W półfinale turnieju spotkały się rozstawiona z numerem 1. Natalia Gąsior oraz jej będąca jeszcze kadetką młodsza siostra Oliwia Gąsior startująca z miejsca 5. Z gry półfinałowej zwycięsko wyszła starsza z sióstr przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę w piątym secie (wygrywając 3:2).
W grze o 3 miejsce Oliwka, która bardzo solidnie przepracowała na treningach okres ostatnich kilku miesięcy pokonała Aleksandrę Gołębiowska z MKS Skarbek Tarnowskie Góry tym samym zapewniając sobie miejsce na najniższym stopniu podium.


Łyżką dziegciu w beczce miodu jaką były miejsca na podium naszych zawodników był pojedynek finałowy, w którym Natalii Gąsior nie udało się pokonać młodziutkiej Nadine Brachaczek mimo, że na początku tego pojedynku nasza zawodniczka już "witała się gąską" i wydawało się, że przełamie zawodniczkę Jastrzębskiego Klubu Tenisa Stołowego, która rozegrała tego dnia naprawdę znakomity turniej.


Za dobre wyniki i postęp w grze pochwalić należy również Martę Myśliwiec, która w starszej kategorii wiekowej zdołała dojść do przedziału 9-12 i której ambitne i profesjonalne podejście do sprawy zaczyna znajdować przełożenie na uzyskiwane wyniki sportowe.W pierwszej 16 turnieju znalazła się również Julia Kaczmarczyk, która zajęła dobrą lokatę w przedziale 13-16.


Piecyk ostro grzeje


Miłosz Piecowski to zawodnik uparty i nagrzany na zwycięstwo niczym węgiel drzewny polany benzyną. Trenujący na co dzień w Ośrodku Gdańskim i wspierany przez tatę Mirosława zawodnik odprawił z turnieju m.in. Adriana Pańczyka z KS Viret CMC Zawiercie i Juliusza Gulbę z MKS Skarbka Tarnowskie Góry. W półfinale po ostrej walce przegrał z Oliwerem Gwizdonem walkę o finał, a na rodzinie Gwizdon zrewanżował się ogrywając jego młodszego brata Maksymiliana i ostatecznie stając na najniższym stopniu turniejowego podium.II WTK Juniorów to również dobra gra całego WolfPacku-u. Młode wilki storpedowały pierwszą 16 turnieju: Gala Bartłomiej zakończył rywalizację w przedziale 5-6, Michał Bodnar w przedziale 7-8, a Dawid Gala w przedziale 9-12.


Przyzwoity turniej rozegrał również Oliwier Sokołowski, która zakończył zmagania w przedziale 17-24.Nasi pozostali zawodnicy zajęli następujące lokaty:

Filip Rułka przedział 25-32

Dawid Stużyński przedział 25-32

Oskar Sokołowski przedział 33-48

Oskar Paruch przedział 33-48

Wiktor Paruch przedział 49-64Relację z video z turnieju możecie zobaczyć poniżej:

Pełne wyniki turnieju i tabele turniejowe dostępne są na stronie Śląskiego Związku Tenisa Stołowego.

77 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie