Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w Gliwicach

W dniach 08-11 Października do Centrum Sportowo - Kulturalnego "Łabędź" przy ul. Partyzantów 25 po raz kolejny zagościł wielki tenis stołowy. Tym razem zamiast seniorów do rywalizacji przystąpiła kategoria juniorska, której przedstawicielki i przedstawiciele rywalizowali w 5 kategoriach: grze pojedynczej, grze podwójnej kobiet i mężczyzn, grze mieszanej oraz w grze drużynowej.


Podczas trwających 4 dni zawodów, zarówno zawodnicy jak i ograniczona pandemią choroby Covid - 19 ilość kibiców mogła skorzystać z usług restauracji gościnna oraz degustować miody Pasieki Szlacheckiej. W zawodach dofinansowanych przez miasto Gliwice oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego wzięło udział około 150 najlepszych juniorek i juniorów z całego kraju.


W prestiżowym turnieju współorganizowanym ze Śląskim Związkiem Tenisa Stołowego w Gliwicach oraz Polskim Związkiem Tenisa Stołowego dobrze spisały się zawodniczki, które w sezonie 2020/2021 wzmocniły skład Klubu Tenisa Stołowego. Po srebrny medali Mistrzostw Polski w grze podwójnej sięgnęła Dominika Gilewska grająca w parze z Iloną Sztwiertnią, z kolei brąz w rywalizacji drużynowej przypadł w udziale Natalii Gąsior, która zdobyła go wspólnie z zespołem Bronowianki Kraków. Mimo, że medale trafią do klubów z Nadarzyna i Krakowa, to szczerze cieszymy się z sukcesów naszych przyszłych zawodniczek.Pozytywnie należy również ocenić występ drużynowy zespołu juniorów. Krzysztof Gumiński, Arkadiusz Mugowski i Aleksander Lillien dotarli do ćwierćfinału by ostatecznie ulec przyszłemu zwycięzcy turnieju zespołowi KS Bogorii Grodzisk Mazowiecki 1:3.


W grze pojedynczej juniorów Aleksander Lillien zakończył rywalizację w przedziale 25-32 podobnie jak Krzysztof Gumiński, a Arkadiusz Mugowski zakończył rywalizację w przedziale 49-64.W grze podwójnej najwyżej udało się dojść Aleksandrowi Lillienowi , który w parze z Michałem Łysakowskim z TTS Polonii Bytom doszedł aż do ćwierćfinału. Arkadiusz Mugowski i Krzysztof Gumiński Zakończyli zmagania w przedziale 25-32.W grze mieszanej cała trójka Panów zakończyła rywalizację w przedziale 25-32.Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy osiągnięcia jeszcze większych sukcesów w przyszłości.


A na koniec zapraszamy do obejrzenia relacji z zawodów przygotowanej by Paweł Table Tennis:
64 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie