Mistrzostwa Śląska w wykonaniu zawodników KTS Gliwice

Juniorzy z workiem medali

Zakończone w dniach 03-04.10.2020r. Drużynowe Mistrzostwa Śląska juniorek i juniorów były ostatnimi mistrzostwami województwa w kategoriach młodzieżowych w sezonie 2019/2020 , kończonych w nadzwyczajnym reżimie sanitarnym , z uwagi na zagrożenie chorobą Covid -19.

Naszym juniorom choroba nie była jednak straszna i nie przeszkodziła im w sięgnięciu po medale. Najsilniej nasi juniorzy wypadli drużynie. Aleksander Lillien , Krzysztof Gumiński i Arkadiusz Mugowski pewnie sięgnęli po złoto, wygrywając nawet z wzmocnioną o osobę zawodnika ekstraklasy Jakuba Stecyszyna drużyną MKS Skarbka 1 Tarnowskie Góry.

W grze pojedynczej na podium Mistrzostw stanęli Aleksander Lillien , który w finale uległ bezkonkurencyjnemu Kubie Stecyszynowi , zdobywając srebrny medale oraz Arkadiusz Mugowski, który udowodnił, że nie tylko kobiety lubią brąz.

Jak poszło juniorom w relacjach z płci piękną ? Całkiem przyzwoicie, chociaż złota w grze mieszanej nie udało się wywalczyć. Najwyżej bo na 2 miejscu znalazł się Aleksander Lillien, który w parze z Julią Tomecką (MKS Skarbek Tarnowskie Góry) sięgnął po srebro miksta. W relacjach damsko-męskich dobrze poradził sobie również Krzysiu Gumiński, który podobnie jak Karolina Rakowska również tego dnia polubił brąz :).

Prawdziwą siłę Panowie stanowili jednak w konkurencji stawiającej ponad wszystko szorstką męską przyjaźń. W deblu mężczyzn srebro po raz kolejny zdobył Aleksander Lillien grającym w parze z Michałem Łysakowskim (TTS Polonia Bytom), a brąz uzyskali Krzysztof Gumiński grający z Filipem Rułką (Lits Meble Anders Żywiec) , oraz Arkadiusz Mugowski doskonale współgrający z Piotrem Ostachowskim (TS Kuźnia Martex Rybnik).

Sokoły szybują coraz wyżej

Solidną pracę wykonuje nowy koordynator KTS Gliwice Jan Ciepiał. Przykręcając śrubę

młodzikom stopniowa ich możliwości.... a w tym szanse medalowe. Sport to historia ciągłych wzlotów i upadków , a na Drużynowych Mistrzostwach Śląska Młodzików Sokołom wspomaganym przez Kubę Piwowarskiego udało się wzlecieć na drugie miejsce. Również w deblu Sokoły zaleciały na wysokie 3 miejsce , zdobywając brązowy medal. Oczywiście apetyt rośnie w miarę jedzenia , a przed naszymi młodzikami wciąż jeszcze wiele pracy, jednak ostatnie sukcesy napawają optymizmem.

Rusin , Adamczyk i Usarek Kadetami na medal!

Dobre wyniki w mistrzostwach województwa osiągnęli również nasi kadeci. Rewelacyjnie w grze podwójnej zagrali Mikołaj Adamczyk i Kacper Rusin, którzy w finale gry podwójnej pokonali parę Miłosz Piecowski i Paweł Polok. Miki Adamczyk zdobył również brązowy medal w singlu. Brąz polubiła również Malwina Usarek, która zdobyła dwa krążki ,brąz w grze pojedynczej oraz srebro w deblu z Laurą Gruchałą. Na koniec Miki Adamczyk dorzucił jeszcze jeden brąz w grze mieszanej w parze z Justyną Czyrnią z UKTS Sokół Orzesze.

Zmagania części naszych zawodników można zobaczyć na kanale Youtube Śląskiego Związku Tenisa Stołowego: