Maria Toborek zagra na 2 Grand Prix Polski Kadetów

Rewelacyjnie w 2 Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Kadetek i Kadetów zagrała nasza pierwszoroczna kadetka Marysia Toborek. Wysokie miejsca w turnieju zajęli również nasi pozostali zawodnicy i zawodniczki.
W kategorii kadetek Maria Toborek wytrzymała presję liderki i konsekwentnie pieła się w górę drabinki turniejowej, pokonując w finale Wiktorię Nawarę z UKS Energia Siewierz, aby w finale zwyciężyć ze świetnie dysponowaną tego dnia Małgorzatą Pietraszko z LITS Meble Anders Żywiec.O pewnym pechu może mówić druga z naszych kadetek Julia Kaczmarczyk, która zagrała dobry turniej, niestety nieszczęśliwa przegrana w pierwszej rundzie z Marią Lech z Ośrodka szkolenia MKS Czechowice-Dziedzice oraz porażka z Julią Moskałą z RKS Cukrownik Chybie pozwoliła jedynie na zajęcie całkiem dobrego miejsca w przedziale 7-8.Coraz lepiej radzi w sobie w zawodach wojewódzkich Gosia Pietek, która zaledwie tydzień temu rozpoczęła treningi z grupą profesjonalną naszego klubu. Miejsce 17-24 w tym wypadku jest ok, a do dalszego szkolenia potrzeba rozwoju techniki i większego ogrania.
W kategorii Panów na szczególną pochwałę zasługuje Oskar Sokołowski, który mimo zranionej ręki do końca walczył o dobre miejsce w turnieju, ostatecznie zajmując miejsce w przedziale 7-8. Oskar "goni" brata i solidnie trenuje, a poprawa formy jest widoczna gołym okiem.
Wielki progres widać w formie braci Oskara i Wiktora Paruchów, którzy skończyli turniej w przedziale 9-12. Szczególnie młodziutki Wiktor Paruch ma za sobą udany weekend sportowy, po 2 miejscu zdobytym w kategorii młodzików udało mu się pokonać kilku starszych , wysoko rozstawionych kolegów.


Punkty stracone przez nieobecność na pierwszy, turnieju kadetów nadrabiał dzielnie Daniel Knevels który mimo trudnego losowania przebił do przedziału 25-32.Nie odpuszcza również młódziutki ambitny Szymon Piecowski, który walcząc ze starszymi o 4 lata kolegami zajął miejsce w przedziale 33-48.


Mimo, ze nie udało się wygrać pojedynku, to brawa należą się również Łukaszowi Beresce, który rozpoczął przygodę z wojewódzkimi turniejami kwalifikacyjnymi. Cenne doświadczenie z pewnością przełoży się na lepsze rezultaty w przyszłości.


Gratulujemy wszystkim zawodnikom, a za wsparcie dziękujemy rodzicom oraz kadrze trenerskiej klubu.