Juniorzy gonią czołówkę :)

Z uwagi na pandemię choroby Covid-19, rozgrywki II śląsko-opolskiej 2 ligi mężczyzn, za wyjątkiem spotkań barażowych o awans do 1 ligi zostały zakończone.......co dla naszej drużyny juniorskiej oznacza ni mniej ni więcej , że uplasowała się ona tuż za czołówką na najniższym - trzecim stopniu podium. Gdyby juniorzy znaleźli się na miejscu drugim, mogli by dziś podejmować walkę o grę w rozgrywkach ogólnopolskich.W zespole KTS II w sezonie 2019/2020 wystąpili Szymon Radło, Aleksander Lillien, Krzysztof Pawłowski, Krzysztof Gumiński oraz Michał Siwiec.Przyjrzyjmy się nieco statystykom. Największym dorobkiem punktowym może pochwalić się na dzień dzisiejszy Aleksander Lillien, który wygrał 22 pojedynki, a jedynie 6 razy odchodził od stołu pokonany. Olek był też najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny , jego skuteczność wyniosła 78,57% . Dla porównania drugi pod tym względem Krzysztof Pawłowski miał skuteczność na poziomie 76,92%. Co ciekawe Lilien znalazł się również na 3 miejscu w lidze pod kątem skuteczności w grze podwójnej, osiągając w tej konkurencji skuteczność na poziomie 86%.


Był to również bardzo dobry sezon dla Szymona Radło, który poza 18 zwycięstwami w 2 lidze, zaliczył też udany debiut w rozgrywkach 1-ligi mężczyzn.Bardzo dużą wartość dodaną nie tylko dla swojej drużyny, ale i całego klubu wnosi Krzysztof Gumiński, który mimo ujemnego bilansu, nie tylko jest wartościowym zawodnikiem, ale swoją regularnością, pracowitością i profesjonalnym podejściem do treningu jest bardzo wartościowym sparingpartnerem dla grupy treningowej.


Jaki jest plan na przyszły sezon ?


Ten cały czas się krystalizuje, gdyż po przerwie spowodowanej pandemią nie podjęto jeszcze żadnych ustaleń. Chcielibyśmy , aby nasza młodzież walczyła o najwyższe cele:)


Tymczasem bieżące statystyki dot. naszego juniorskiego teamu znajdziecie na stronie ŚLZTS.
138 wyświetlenia0 komentarz