Jarosław Tomicki ciągle w czołówce Polski

Powiedzenie , że ma się tyle lat na ile się człowiek czuje znakomicie pasuje do lidera Klubu Tenisa Stołowego Gliwice Jarosława Tomickiego, który mimo biegu lat ciągle potrafi rywalizować na najwyższym poziomie z kolejnymi pokoleniami młodych tenisistów.

I chociaż medalu na tegorocznych, już 90. Indywidualnych Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym upragnionego krążka nie udało się zdobyć, to zajmowane lokaty pokazują, że "Atom" wciąż jest bardzo groźny.

Najlepsze wyniki nasz reprezentant zajął w grze podwójnej , grając w parze Tomaszem Lewandowskim KU AZS Politechniki Rzeszów. Przy dobrej współpracy nasi zawodnicy polegli dopiero w bezpośrednim meczu o strefę medalową z parą Robert Floras / Daniel Bąk - późniejszymi srebrnymi medalistami w tej konkurencji, zajmując ostatecznie miejsca w przedziale 5-8.

Z kolei w grze indywidualnej Jarosław Tomicki zakończył rywalizację w wysokim przedziale

9-16 po przegranej partii z Tomaszem Kotowskim.

Doświadczenie Atoma silnie inspiruję naszą młodzież. W kategorii seniorów dzielnie sekundował mu Grzegorz Felkel.

Świadczy o tym fakt, że w najlepszej 16 debli mężczyzn w Polsce (przedział 9-16). znalazła się para Grzegorz Felkel (KTS Gliwice)/ Kamil Zdzienicki. Indywidualnie Grzegorz zajął miejsce w przedziale 17-32, natomiast w grze mieszanej w parze z Julią Tomecką - koleżanką ze Śląska z MKS Skarbka Tarnowskie Góry zajęli miejsce w przedziale 17-32.

Poza Panami w turnieju Panów mieliśmy również dwie reprezentantki płci pięknej i chociaż nie zajęły one tak wysokich miejsc jak Panowie, to należy zaznaczyć, że już sam awans na Mistrzostwa Polski Seniorów jest sporym osiągnięciem.

Pierwsza z naszych reprezentantek Dominika Gilewska zakończyła rywalizację indywidualnie w przedziale 33-48, w grze podwójnej w parze z Wiktorią Wrzosek zakończyła w przedziale 17-24, a w grze mieszanej w parze z Maciejem Podsiadło zajęła miejsce w przedziale 17-32.

Druga z naszych reprezentantek Karolina Rakowska indywidualnie zakończyła zawody w przedziale 33-48, w deblu w parze z Kamilą Gryko zajęła miejsce w przedziale 17-24.