Istny Festiwal Medali

W dniu 13 Listopada 2021 roku nasz klub był współorganizatorem 2 dużych Turniejów Ogólnopolskich realizowanych razem ze Śląskim Związkiem Tenisa Stołowego - Festiwalu Tenisa Stołowego przygotowanego razem z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego oraz Turnieju z Rakietką Ku Niepodległości przygotowywanego razem z Fundajcą Absens Carens.

Łącznie w obu imprezach wzięło udział około 260 zawodniczek i zawodników , a zawody były rozgrywane na dwóch halach i 28 stołach. Jednak tym co wyróżniło nasz klub tego dnia była nie tyle organizacja, co znakomita postaw naszych zawodników w kilku kategoriach wiekowych. Przyjrzyjmy się zatem co i w jakich kategoriach zdobyli tym razem zdobyli nasi zawodnicy->

Skrzaci:

Bardzo cieszy fakt, że pierwsze sukcesy odnosi nasza zreorganizowana grupa początkująca, której głównym bohaterem w ostatnim czasie staje się Piotrek Kubicki, który po zajęciu 4 miejsca w II Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Skrzatów zajął także 4 miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Tenisa Stołowego. Brawa należą się samemu zawodnikowi, jak również wspierającym go rodzicom i trenerom - Ani Sójce i Piotrkowi Bittmanowi.

Kadetki:

Gdyby to był konkurs muzyczny to można by było powiedzieć, że Julia Kaczmarczyk grała tego dnia jak nut :). Pierwszy Puchar i medal Julia zdobyła w kategorii kadetek zajmując 3 miejsce i o jedno oczko wyprzedzając klubową koleżankę Marię Toborek, która również rozegrała bardzo przyzwoity turniej.

Kadeci:

Oliwier Sokołowski był po prostu bezkonkurencyjny w kategorii kadetów, chociaż dzielnie depcze mu po piętach Michał Durda, który dziś zajął dobre 4 miejsce.

Juniorki:

W kategorii Juniorek pierwsze miejsce zajęła Marysia Toborek, która w finale pokonała Julię Kaczmarczyk, tym samym rewanżując się za wcześniejszą porażkę w kategorii kadetek :). Warto dodać , że nasze dziewczyny zdominowały o kilka lat starszą kategorię, a nie był to koniec ich wyczynów tego dnia.

Juniorzy:

W kategorii Juniorów / Młodzieżowców o swojej dobrej formie przypomniał Szymon Radło, który w dobrym stylu doszedł do finału aby ostatecznie zwyciężyć w całej konkurencji pokonując Adama Linka.

Weterani:

W kategorii Weteranów cała kategorię wygrał Piotrek Zemła, który mimo lat jest niczym wino im starszy tym lepszy, nie była to zresztą jedyna kategoria, w której zobaczyliśmy Piotrka na pudle :).

Kategoria Open - Kobiety

W kategorii Open na podium po raz kolejny zobaczyliśmy nasz klubowy zestaw z kategorii Juniorek/Młodzieżówek, na pierwszym miejscu stanęła Marysia Toborek, a na drugim Julia Kaczmarczyk - dziewczyny w ciągu 2 wydarzeń zdobyły po 3 Puchary :).