Drużyna na Piątkę!

Polski Związek Tenisa Stołowego z uwagi na epidemię choroby Covid - 19 zdecydował się zakończyć rozgrywki szczebla centralnego. Dla naszej drużyny grającej jako beniaminek w 1 lidze tenisa stołowego oznacza to, że zakończyła ona rozgrywki na dobrym 5 miejscu!Dlaczego dobry ?


W szczególności dlatego, że 1 Liga w sezonie 2019/2020 była bardzo wyrównana, a i znalazło się w niej kliku znanych i groźnych tenisistów stołowych takich jak Marcin Kusiński - wicemistrz Europy w grze drużynowej z Eindhoven czy Czech Radek Martvicka, znany szerzej Polskiej publiczności z występów w ekstraklasie w barwach 3s Polonii Bytom.


Jarosław Tomicki to urodzony lider drużyny

Najskuteczniejszym z zawodników w barwach KTS Gliwice okazał się Jarosław Tomicki, który wygrał aż 24 z 29 pojedynków, co zapewniło mu skuteczność o wyniku 83%. "Atom" przez cały sezon miał również dużą wartość dodaną - był ogromną podporą dla drużyn, a jego porady niejednokrotnie pomogły odwrócić losy niekorzystnie układającego się spotkania. Dodatkowo aktywnie wspomaga on szkolenie młodzieży klubu.


Od sezonu 2019/2020 Kwodziu gra krótkim czopkiem na forhendzie

Dodatni bilans skuteczność uzyskała nasza gliwicka "ostatnia nadzieja białych" , czyli młody Grzegorz Felkel. Grzesiu, który mimo młodego wieku (22 lata) ma już za sobą "niemiecki epizod" wygrał 20 na 30 spotkań, co zapewniło mu skuteczność na poziomie 67%.


Waleczny Karol Szotek

Tej dwójce dzielnie pomagali Karol Szotek , Bartosz "Kwodziu" Kwodawski oraz niezastąpiony trener - organizator Dariusz Steuer, bez którego żadna większa impreza tenisowa na Śląsku i w mieście odbyć by się nie mogła.


Sprawdzony od lat debel

Bardzo cieszy fakt, że naszego zespołu nie tworzy 4 kupionych ludzi, którzy grają i znikają, lecz są to zawodnicy, którzy w Gliwicach się urodzili lub byli z nimi długotrwale związani oraz dzięki którym udało się Gliwicach zbudować społeczność tenisa stołowego, będącą naszymi wiernymi kibicami jak również rozpocząć profesjonalne szkolenie dzieci i młodzieży.


Nasi wierni, niezastąpieni kibice to na każdym domowym meczu nasz 5 zawodnik

Wierzymy, że wszyscy poradzimy sobie z Coroną i w przyszłości wystartujemy w rozgrywkach i wywalczymy przynajmniej miejsce na podium 1 ligi, jak nie więcej.


Dla Dariusza Steuera występ w 1 lidze był ukoronowaniem kariery tenisowej

Pełną klasyfikację rozgrywek 1 ligi znajdziecie na stronie PZTS.


Mecze naszych bohaterów możecie zobaczyć na naszej podstronie KTS TV.

Trzymajcie się Zdrowo i zerknijcie na fotogalerię z rozgrywek 1 ligi mężczyzn w sezonie 2019/2020:134 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie