Dorastający do zwycięstw

W I Otwartym Wojewódzkim Turnieju Żaczek i Żaków mieliśmy powody do radości. Największym była dobra dyspozycja utrzymanego w najlepszej 32 żaków w Polsce Wiktora Parucha , który wywalczył w Turnieju 2 - srebrne miejsce na podium. Najważniejsze jest jednak to , że w Gliwicach powstaje silna grupa treningowa i klub z dużą ilością dzieci i młodzieży.


Dla samego Wiktora turniej ten stanowił swoisty sprawdzian umiejętności przed I GPP Żaczek i Żaków. Sprawdzian ten został pozytywnie zaliczony i potwierdziła się stabilna forma naszego zawodnika, który zajął 2 miejsce będąc rozstawiony z nr 2 w turnieju.Wiktor miał również szansę pokonania turniejowej jedynki - Sebastiana Musiała (1 dziesiątka w Polsce), prowadząc 2:1 w setach przy stanie 8:8 przeciwnikowi udało się przejąć inicjatywę i wygrać 2 ostatnie sety zapewniając sobie zwycięstwo w turnieju. Szczególnie żałujemy przestrzelonego loba przy stanie 8:8. Tym nie mniej, dzięki startom kontrolnym wiemy co nas czeka na GPP i nad czym musimy jeszcze popracować i jest to jedynie mała łyżka dziegciu w beczce miodu.W Turnieju żaków przetarli się też nasi początkujący zawodnicy Marcin Machał i Aleks Pasiński, dla których Turniej ten był okazją do zdobycia cennego doświadczenia.


W kategorii kadetów pierwszy raz szlak przetarła Gosia Pietek, która po walce zakończyła zmagania w przedziale 25-32.


Dobre 9 miejsce zajął grający w naszej drużynie ligowej, a reprezentujący barwy KTS Lew Głupczyce Michał Durda.


Oliwier Sokołowski i Jakub Piwowarski zajeli miejsce 17.


Turniejowe zmagania możecie zobaczyć na:
131 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie