Determinacja kluczem do zwycięstwa!

We wtorek 17 Grudnia 2019r. drużyna II ligi kobiet miała twardy orzech do zgryzienia. W celu uzyskania awansu do Wojewódzkiego Finału Pucharu Polski Kobiet na drodze stanęła im drużyna MKS Skarbka Tarnowskie Góry złożona w przeważającej mierze z czołówki Polski Juniorek.


Zwycięstwo w deblu było kluczowe do wygrania całego pojedynku

Jak walczyć z silniejszym przeciwnikiem? Trzeba "rzucić" się na niego i cisnąć tak mocno, aby ten w końcu pękł. Pomocna bywa świadomość , że pretendent nie ma presji zwycięstwa tak dużej, jak lider, który "musi" spotkanie. Właśnie z takimi założeniami nasze dziewczyny przystąpiły do gry...


Jeżeli nie widzieliście spotkania możecie zobaczyć go poniżej:)
Po pierwszych dwóch partiach i realizacji zakładanej taktyki mieliśmy wynik 1:1, po wygranej Angeliki Janik, która mimo początkowych porażek odnalazła w sobie skupienie i cierpliwość do ogrania grającej kombi-atakiem Klaudii Franaszczuk.


Cierpliwa gra się opłaciła...

Patrycja Szabat musiała uznać wyższość liderki gości Natalii Szymczyk.Kluczowe dla losów spotkania miały okazać się zwycięstwa w grze deblowej oraz zwycięstwo Anny Rusin z Julią Tomecką. Grająca trenerka KTS-u mocno pobudzona przystąpiła do walki i nie bez kłopotów przechyliła szalę zwycięstwa na korzyść zespołu z Gliwic.


Ania Rusin w grze zmienia się nie do poznania

Prawdziwym emocjonalnym koszmarem dla zawodniczek i kibiców okazał się jednak mecz deblowy. Po mocnym rozpoczęciu i zdobyciu przewagi w pierwszych dwóch setach, 2 kolejne padły łupem Tarnogórzanek , które mocno siadły i naciskały nasze zawodniczki.


Zawodniczki KTS-u rozpaczliwie walczyły o wygranie gry deblowej

Przy stanie 2:2 w setach najczęściej wygrywa ta para, która dobrze rozpocznie. Naszym zawodniczkom się to udał, ale nie był to koniec zmagań, bo Tarnogórzanki atakowały tak wściekle, że dopiero przy stanie 10:9 naszym zawodniczkom udało się zdobyć punkt dający wygraną w grze podwójnej 3:2.


Walka w grze podwójnej była bezpardonowa i zacięta

Kolejną partią był był pojedynek liderek. Angelika Janik vs Natalia Szymczyk.

Angelika która w całym spotkaniu niosła główny ciężar prowadzenia walki grała skoncentrowana i działała na chłodno...i tak też zagrała w ostatnim pojedynku stawiając kropkę nad "i" dając zwycięstwo zespołowi z Gliwic i zyskując stopień certyfikowanej samicy alfa :)
A co do Tarnogórzanek; w ogólnopolskim etapie Pucharu Polski w tym roku nie zagrają, ale w tegorocznych Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbędą się Gliwicach może być gorąco i emocjonująco.