Derby dla Gliwic!


Derby Śląska to spotkanie, które zawsze jest nacechowane dużym ładunkiem emocjonalnym i nie inaczej było i tym razem. Nie dość , że grały ze sobą dwie drużyny z województwa Śląskiego, to w pierwszym meczu w Bielsku-Białej padł remis 5 do 5, a więc ostateczne rozstrzygnięcie miało zapaść w Gliwicach i tak też się stało.


Goście wzmocnieni przez byłego reprezentanta kadry narodowej Ukrainy Ivana Khatkova i dobrze znanymi z zeszłorocznych występów w KTS Gliwice Marka Kądzieli i Sebastiana Lubasia oraz leworęcznego Adama Ducha i Krzysztofa Kapika są naprawdę groźnym zespołem.


Wiele zależało od dobrego rozpoczęcia i dobrego ustawienia. Kibice liczyli na ponowne spotkanie Tomicki vs Khatkov i chociaż nie było to najbardziej korzystne z perspektywy rozstawienia doczekali się tego pojedynku i to już na starcie.


To było trudne starcie ale Jarosław Tomicki zagrał swój najlepszy tenis i wyszedł z niego zwycięsko. W tym samym czasie Grzegorz Felkel uporał się z Adamem Duchem, lekko rozkojarzonym oczekiwaniem na narodziny drugiego dziecka. Wydaje się , że właśnie te zwycięstwa stały się impulsem do dalszej walki i zdobycia wysokiego prowadzenia.


W 2 grach swoją grę przegrał Bartosz "Falck" Kwodawski, który po rozpoczęciu gry w weteranach i chęci zwalczenia tenisowego kryzysu wieku średniego założył krótkiego czopa na forhendzie i jeszcze nie do końca przyzwyczaił się do nowej okładziny. Z kolei drugą grę z Sebastianem Lubasiem w dobrym stylu wygrał Karol Szotek.


Następnie oba deble przy wsparciu gliwickiej publiczności wygrali zawodnicy KTS-u i było 5:1. Kropkę nad "i" dorzucił Jarosław Tomicki a jeszcze jedną grę wygrał Grzegorz Felkel i mecz wygraliśmy 7:3.


Korzystając z okazji dziękujemy kibicom, którzy 4 stycznia przybyli na halę tak licznie, że zaskoczyli samych organizatorów - musieli udostępnić dodatkową trybunę, gdyż nie mogli się pomieścić. Kibice to nasz 5 zawodnik w czteroosobowej drużynie, liczymy dalej będziecie nas wspierać i będzie nas coraz więcej.


A jeżeli meczu nie widzieliście, to nic straconego możecie zrobić to tutaj:Ps. Wiecie, że Kwodziu zbijając czopem potrafi trafić z 5 m w kubek z kawą przewracając go i oblewając właściciela :) ?

4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie