Brąz dla gospodarzy - czyli , kiedy sportowe życie zaczyna się po 40-stce

W dniu 14.03.2021r. zakończyło się 4. Grand Prix Polski Weteranek i Weteranów, które Klub Tenisa Stołowego Gliwice współorganizował wraz z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego oraz Śląskim Związkiem Tenisa Stołowego. Impreza była dofinansowana z budżetu miasta Gliwice.


W turnieju wystąpiła liczna reprezentacja naszego klubu, którego siłą jak się okazuje jest nie tylko szkolenie dzieci i młodzieży i profesjonalne rozgrywki ligowe, lecz również zrzeszeni przez klub weterani ( niejednokrotnie utytułowani i doświadczeni sportowo), dla których tenis stołowy stał się częścią , jak i stylem życia.Mimo, że w turnieju o wiele liczniejsza była grupa weteranek niż weteranów to tym pierwszym przypadła radość ze zdobytych laur. Złośliwi powiedzieli by, że gdzie diabeł nie może tam babę poślę, jednak była by to złośliwość bezpodstawna, gdyż Aneta w pełni wypracowała sobie dzisiejszy sukces. Najserdeczniejsze gratulacje.


Wśród Panów w kategorii 40-49 lat najlepiej zagrali Prezes KTS-u Dariusz Steuer , który zakończył rywalizację na 9 miejscu , mimo dzielenia zawodniczej walki z absorbującymi obowiązkami organizatora oraz Łukasz Strof, który zajął szczęśliwe miejsce 13. W tej rywalizacji zagrał również Jarek Kozłowski, który zakończył zmagania na miejscu 35.Kategoria 50-59 to w szczególności dobry występ Wacława Sucheckiego, który był blisko wejścia do finału, w półfinale musiał jednak uznać wyższość Dariusza Szlubowskiego, by ostatecznie zająć dobre miejsce 6. W tej kategorii zagrał również Rome Wiża, który zajął miejsce 25.


Poza sukcesami zawodników bardzo dobrze układa się współpraca z Miastem Gliwice, Śląskim Związkiem Tenisa Stołowego oraz Polskim Związkiem Tenisa Stołowego, a Gliwice stają się stałym miejscem organziacji dużych imprez tenisowych, począwszy od turniejów Grand Prix Polski, przez Turnieje Mistrzostw Polski, na imprezach Międzynarodowych rangi World Tour skończywszy. Przed nami majowe Młodziezowe Mistrzostwa Polski, które mamy nadzieje będą równie udane jak miniony 4. Grand Prix Weteranek i Weteranów.


Zmagania naszych zawodników możecie zobaczyć poniżej, a naszym bohaterom jeszcze raz gratulujemy wyniku - jak mawia Prezes nowa kategoria to nowe możliwości, a życie w końcu zaczyna się po 40 :).