8 zawodników KTS Gliwice zagra(ła) w Mistrzostwach Polski!

Aż 8 zawodników i zawodniczek zagra w najbardziej prestiżowych zawodach w naszym Kraju!
Eliminacje oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski


W Indywidualnych i Drużynowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Gliwice reprezentowały 2 zawodniczki reprezentujące Klub z Gliwic w sezonie 2019/2020 Patrycja Szabat oraz Angelika Janik.


Obie Panie uzyskały limit do występu drużynowych Mistrzostwach Polski, natomiast w grze indywidualnej występ miała zapewniona Angelika , natomiast Patrycja dołączyła do koleżanki zdobywając medale w grze pojedynczej, podwójnej i mieszanej, o tym napiszemy jednak w osobnym artykule :).

Na Mistrzostwach Polski nasza drużyna zakończyła rywalizację na bardzo dobrym 5 miejscu.


W grze podwójnej Angelika Janik z parze Krzysztofem Kapikiem zakończyła rywalizację na miejscu 5, a Patrycja Szabat w parze z Kacprem Ligowskim była 17. Indywidualnie nasze dziewczyny Patrycja Szabat miejsce 33, a Angelika Janik na miejscu 9.Juniorzy KTS Gliwice na Mistrzostwach Polski!
W indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów zagrają Arkadiusz Mugowski i Piotr Ostachowski (do końca sezonu 2019/2020 TS Kuźnia Martex Rybnik) , którzy przebojem przedarli się przez wojewódzkie eliminacje i zagrają w Mistrzostwach Polski na własnej hali Centrum Sportowo-Kulturalnym "Łabędź", które odbędą się w dniach 08-11 Października 2020 roku.W turnieju tym zagra również Aleksander Lillien, który uzyskał limit.

W zawodach tych zobaczymy również drużynę Aleksander Lillien , Krzysztof Gumiński oraz Arkadiusz Mugowski.Kadeci na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
W Mistrzostwach Polski kadetek i kadetów będzie miała okazję zagrać aż 3 naszych zawodników. Z listy rezerwowej do turnieju dostała się Malwina Usarek oraz Kacper Rusin, który zakończył rywalizację w eliminacjach na 3 miejscu. Pewny występ wywalczył sobie Mikołaj Adamczyk , który solidną grą wygrał eliminację wojewódzkie.Nasi kadeci zdobyli również sporo medali na Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Śląska kadetek i kadetów , o tym napiszemy już jednak w osobnym artykule :).