Klub Tenisa Stołowego Gliwice

KTS Gliwice czas rozpocząć rozgrywki

Pomysł rozwoju tenisa stołowego w Gliwicach rodził się od wielu lat. Widząc duży potencjał na Śląsku i spore zainteresowanie naszą dyscypliną nie tylko dzieci i młodzieży,ale również amatorów i weteranów postanowiliśmy oficjalnie zrealizować nasz pomysł. Od 31 października 2012 roku została zarejestrowana jako stowarzyszenie Akademia Tenisa Stołowego.

 

Głównym celem Akademii Tenisa Stołowego było szkolenie dzieci, młodzieży oraz osób starszych i propagowanie tenisa stołowego w całym kraju. Jako jedni z pierwszych organizowaliśmy pokazy tenisa stołowego w szkołach,  hipermarketach, festynach itp., które miały na celu rozpowszechnienie i pokazanie tenisa stołowego od strony profesjonalnej i rozrywkowej. Chcieliśmy i chcemy pokazać ludziom,że w tenisa może grać każdy nie zależnie od wieku i płci. Popularny „Pingpong” to gra która rozwija ciało i umysł,a naszym przesłaniem jest uświadomienie ludziom iż w tenisa można grać zawodowo jak i bawić się nim oraz czerpać z tej dyscypliny przyjemność. Organizujemy również obozy sportowe i konsultacje,wystarczą tylko chęci i serce do gry!!!

Widząc potencjał i zaangażowanie wszystkich tenisistów stołowych w Gliwicach, 27 czerwca 2018r. w porozumieniu trzech gliwickich klubów został założony KLUB TENISA STOŁOWEGO GLIWICE. Nowy klub ma na celu przywrócić lata świetności tenisa stołowego na ziemi gliwickiej i powiatu gliwickiego. Po zdobyciu w sezonie 2018/2019 Pucharu Europy TT Inter Cup i awansie do I ligi Mężczyzn będzie walczyć o superligę i stworzenie Gliwicach jak najdogodniejszych warunków do uprawiania tenisa stołowego.