kts.jpg

Klub Tenisa Stołowego Gliwice

Pomysł Naszej Akademii rodził się od wielu lat, widząc duży potencjał na Śląsku i spore zainteresowanie naszą dyscypliną nie tylko dzieci i młodzieży, ale również amatorów i weteranów postanowiliśmy oficjalnie zrealizować nasz pomysł.

Od 31 października 2012 roku nasza inicjatywa została zarejestrowana jako stowarzyszenie. Głównym celem Akademii Tenisa Stołowego będzie szkolenie dzieci, młodzieży oraz osób starszych i propagowanie tenisa stołowego w całym kraju. Jako jedni z pierwszych organizujemy pokazy tenisa stołowego w szkołach, hipermarketach, festynach itp., które mają na celu rozpowszechnienie i pokazanie tenisa stołowego od strony profesjonalnej i rozrywkowej.

 

Chcemy pokazać ludziom, że w tenisa może grać każdy nie zależnie od wieku i płci. Popularny „Pingpong” to gra która rozwija ciało i umysł, a naszym przesłaniem jest uświadomienie ludziom, iż w tenisa można grać zawodowo jak i bawić się nim oraz czerpać z tej dyscypliny przyjemność. Organizujemy również obozy sportowe i konsultacje, wystarczą tylko chęci i serce do gry!!!

Widząc potencjał i zaangażowanie wszystkich tenisistów stołowych w Gliwicach, 27 czerwca 2018r. w porozumieniu trzech gliwickich klubów został założony KLUB TENISA STOŁOWEGO GLIWICE. Nowy klub ma na celu przywrócić lata świetności tenisa stołowego na ziemi gliwickiej i powiatu gliwickiego. Po zdobyciu w sezonie 2018/2019 Pucharu Europy TT Inter Cup i awansie do I ligi Mężczyzn i Kobiet będziemy walczyć o Superligę i stworzenie w Gliwicach jak najdogodniejszych warunków do uprawiania tenisa stołowego.